małe i wielkie litery w nazwach organizacji i instytucji

Dzień dobry,
mam pewną wątpliwość dotyczącą pisowni. Zwrot Komenda Główna ZHP piszemy dużymi literami, a jak zapiszemy komenda chorągwi? Ja zapisałabym go małymi literami, ponieważ nie jest to nazwa własna (gdyby była to Komenda Chorągwi w Chrzanowie, wtedy taka pisownia byłaby, moim zdaniem, uzasadniona). Jest jakaś reguła, która ostatecznie rozstrzygnęłaby tę kwestię?
Jeśli używa Pani tej nazwy w sensie generycznym – dla oznaczenia pewnej kategorii obiektów lub jednego obiektu z tej kategorii – to nie musi Pani używać wielkich liter. Podobnie Poradnia Językowa PWN jest poradnią językową PWN i jej nazwę wolno zapisywać zarówno wielkimi, jak i małymi literami.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski