mało liczne

Poprawnie napiszemy mało liczne czy małoliczne? Np. w zdaniu: „W tej szkole klasy są mało liczne”. Chodzi o liczebność uczniów w klasie. Intuicja mi podpowiada, że to wyrażenie należy napisać osobno. Nie wiem jednak, dlaczego. Przecież małolitrażowy, małoletni piszemy razem.
Pozdrawiam.
Barbara
Tu z pomocą przychodzi nam Wielki słownik ortograficzny PWN, który stwierdza, że wyrażenia złożone z przysłówka i przymiotnika lub imiesłowu przymiotnikowego piszemy rozdzielnie. Są też wyjątki od tej reguły, a należą do nich wyrazy różniące się znaczeniem, por. zestaw głośnomówiący (‘urządzenie pozwalające głośno rozmawiać przez telefon’) i człowiek głośno mówiący. Podany przykład trudno zaliczyć do wyjątków, należy więc napisać klasy mało liczne.
Jan Grzenia