mało znany skrót

Proszę o odpowiedź na pytanie: czy poprawny jest skrót e.wczsz odnoszący się do słów edukacja wczesnoszkolna?
Z czysto formalnego punktu widzenia skrót został zapisany niepoprawnie. Jego drugi człon, jako niezawierający ostatniej litery pełnej nazwy, powinien być zakończony kropką, pierwszy człon zaś od drugiego należałoby oddzielić spacją.
W postaci e. wczsz. Pani skrót będzie formalnie poprawny, nadal jednak będzie można się wahać, czy jest komunikacyjnie skuteczny. Z pewnością nie należy do skrótów ogólnie znanych, więc o jego użyciu w danym tekście trzeba poinformować czytelnika. Powstaje także pytanie, czy zdecydować się na skrót, czy skrótowiec: moim zdaniem forma EW lub EWSz jest nie gorsza.
Przede wszystkim jednak musi Pani sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stosowanie skrótu jest Pani w ogóle potrzebne. Może wystarczy używać słowa edukacja, a z kontekstu i tak będzie wynikać, o co chodzi?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski