małocenny, małowartościowy

Witam szanownych ekspertów!
Mam wątpliwości co do pisania łącznego czy rozdzielnego słów: małocenny, małowartościowy (terminy księgowe). Z jednej strony są to połączenia z przymiotnikiem – a więc oddzielnie; z drugiej z czasownikiem – cenić, lub rzeczownikiem – wartość – a więc rozdzielnie.
Pozdrowienia z Polanicy Zdroju.
W podanych przez Pana przykładach przysłówki łączą się z przymiotnikami (nie z czasownikami), a takie połączenia ortografia każe pisać rozdzielnie. Istnieją jednak wyjątki, np. długogrający (o płycie), głośnomówiący (o zestawie telefonicznym), także małowartościowy (takie słowo można znaleźć w słownikach). Jeśli w księgowości małocenny jest terminem takim jak małowartościowy, to jego łączna pisownia jest uzasadniona. Jest to jednak termin nie używany w języku ogólnym: zwykli ludzie powiedzą raczej niezbyt cenny i napiszą to oczywiście rozdzielnie.
Mirosław Bańko