małyszomania

Witam!
Nie wiem, jak napisać złożenie typu Małyszomania – wielką czy małą literą (podobnie jak np. Obamomania) – tworzone ad hoc, zależnie od okoliczności, np. przy okazji zawodów narciarskich. Za wielką literą przemawiałoby, że jest to pewnego rodzaju szaleństwo na punkcie Adama Małysza. Czy też jednak małą, tak jak megalomania?
Ani małyszomania, ani obamomania nie powinny mieć wielkiej litery na początku, ponieważ nie są nazwami własnymi. Nazwy zjawisk i przedmiotów pochodne od nazw osób pisane są małą literą, por. też marksizm, sławojka, żeromszczyzna. Jeśli interesuje Panią nie tylko pisownia, ale też znaczenie i pochodzenie takich nazw, polecamy Słownik eponimów, czyli wyrazów odimiennych Władysława Kopalińskiego.
Mirosław Bańko, PWN