mangowy i kiwiowy?

Witam,
pytanie jest smaczne, bo dotyczy owoców. Można powiedzieć koktajl jabłkowy (z jabłek); ale czy można powiedzieć kiwiowo-mangowy (z kiwi / z mango)? Można powiedzieć figowy, ale czy można papajowy? Skąd te trudności? Jak postępować, jeśli nie chce się używać form zastępczych (np. opisowej koktajl z owoców kiwi / mango itp.)?
Pozdrawiam serdecznie,
GD

P.S. Mówiąc koktajl bananowy z mango / z kiwi zawieramy sugestię, iż mango / kiwi jest tylko dodatkiem do głównego składnika.
Przymiotniki nie są tworzone równie chętnie od wszystkich rzeczowników, nawet jeśli istnieje potrzeba motywująca ich użycie. Najbardziej aktywne słowotwórczo są wyrazy od dawna używane i często używane, kiwi zaś i mango to wyrazy do niedawna rzadkie, bo tak nazywanych owoców przez kilkadziesiąt powojennych lat w Polsce praktycznie nie było. W dodatku oba wyrazy są nieodmienne, co sprawia, że przymiotniki od nich utworzone wydają się dziwne (zwłaszcza kiwiowy) i utworzone przedwcześnie (w zasadzie adaptacja słowotwórcza wyrazu następuje dopiero po jego adaptacji fleksyjnej, a nie przed nią).
Jeśli obawia się Pan, że nazwa koktajl bananowy z kiwi nie oddaje właściwie proporcji składników tego napoju, to proszę napisać koktajl z babanów i kiwi.
Mirosław Bańko, PWN
    Przykład nieodmiennego bordo i pochodnego bordowy pokazuje, że czasem słowotwórstwio wyprzedza fleksję.
    MB