marketer czy marketingowiec?

Dzień dobry,
już od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie specjalista ds. marketingu to marketer czy marketingowiec?
pzdr
AW
Specjalista ds. marketingu to i marketer, i marketingowiec (z ang. marketer a. marketeer). Oba wyrazy to synonimy, które oznaczają kogoś, kto zajmuje się zawodowo marketingiem. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że oba te wyrazy różnią się nacechowaniem stylistycznym. Marketer jest wyrazem neutralnym stylistycznie, marketingowiec zaś jest nacechowany potocznie.
Adam Wolański