mascara czy maskara?

Wielki słownik ortograficzny PWN i Uniwersalny słownik języka polskiego podają pisownię mascara. Na stronie PWN, w słowniku języka polskiego, jest zapis mascara i maskara. Można już stosować zapis przez k (i będzie on poprawny), czy zalecana jest nadal pisownia przez c? Na jakim źródle poprawnościowym należy się opierać obecnie?
Dziękuję za odpowiedź!
Nie tylko słownik internetowy ma spolszczoną formę maskara, ale także Wielki słownik wyrazów obcych PWN. W sprawach pisowni wprawdzie słownik ortograficzny powinien mieć najwięcej do powiedzenia, ale wyrazy obce to przecież domena słowników wyrazów obcych. Ponieważ nie chodzi tu o zapisy wykluczające się, a tylko o to, czy stosować wariant ortograficzny, co więcej – wariant utworzony zgodnie z zasadami polszczenia form obcych, proponuję: zgódźmy się na obydwie formy!
Mirosław Bańko, PWN