mataczyć

Szanowni Państwo,
Czy poprawna jest forma rzeczownika odczasownikowego: mataczenie? Wydaje mi się, że powinno ono brzmieć: matactwo. Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?
Z poważaniem
Dorota Markul
Mataczenia nie wymyślił Juliusz Braun na potrzeby zeznań przed sejmową komisją śledczą – słowo mataczyć można znaleźć już w słowniku Lindego. Między mataczeniem a matactwem jest różnica taka jak między partaczeniem a partactwem – czysto formalna, gdyż człony każdej z tych par są synonimiczne.
Mirosław Bańko