maya i Dharmakaja

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie pisowni i odmiany słów zapożyczonych z kultury Wschodu:
1) maya 'ułuda' (w literaturze spotyka się dopełniacz: mayi lub maji),
2) Dharmakaja 'światło ciała' lub podobnie (widuje się odmianę: dharmakaji i dharmakayi).
Wyrazy te nie mają dobrych polskich odpowiedników i dlatego są często stosowane w tłumaczonej literaturze. Czy da się tu zastosować jakąś regułę, która ujednolici pisownię i odmianę? Jak powinno być?
Dziękuję za pomoc,
D.R.
Odpowiedź jest trudna, bo dotyka subtelności. Już w pytaniu mamy słowa z zapisanymi odmiennie zakończeniami (-aya i -aja), a ponieważ nie znam tych słów z innych kontekstów, mogę wnosić, że skoro mianowniki różne w zapisie, to i przypadki zależne nie muszą się podporządkowywać ujednolicającej regule ortograficznej (gramatycznych problemów tu nie ma, w wymowie wiemy, jak to odmieniać).
Tak się jednak składa, że polska ortografia przypadki zależne rzeczowników o obu tych zakończeniach zaleca pisać tak samo – piszemy więc np. o „Mai Nagiej” Francisca Goi i podziwiamy Maję Francisca Goi oraz samego Goyę. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by pisać o mai, zachowując, jeśli tak trzeba, w mianowniku pisownię maya, a także o dharmakai, gdy mamy mianownik dharmakaja. Przyznam, że choć tych słów nie znałem, inne formy pisowni (mayi, maji, dharmakayi, dharmakaji) rażą mnie.
Pozdrawiam,
Jerzy Bralczyk