medialny czy mediowy?

Witam!
Chciałbym dowiedzieć się, czym różnią się słowa mediowy i medialny, kiedy należy ich używać i konkretnie którego z nich użyć w sformułowaniu „Informatyka w zarządzaniu produkcją medialną (mediową)” – chodzi o produkcję stron internetowych, płyt CD/DVD, filmów reklamowych itp.
Z poważaniem
Aleksander Pawlak
Mediowy to wciąż dość rzadkie słowo, które jednak z pewnością będzie się upowszechniać ze względu na dużą produktywność przyrostka -owy, tworzącego przymiotniki od rzeczowników. Starsza i znacznie częstsza postać tego przymiotnika to medialny. Obecnie zarysowuje się między nimi pewna specjalizacja: mediowy nabiera ogólnego znaczenia 'związany z mediami' (w tym znaczeniu mówimy np. o rynku mediowym i partnerach mediowych), natomiast medialny występuje nie tylko znaczeniu ogólnym, lecz również w innym, które można by określić jako 'znany z mediów' (np. osobowość medialna). Poza tym medialny (ale nie mediowy) może znaczyć 'związany z medium spirytystycznym').
Na razie polecałbym używanie przymiotnika medialny bez względu na znaczenie. Konkurencyjna forma mediowy jest zbyt rzadka, aby ją traktować poważnie. Można się obawiać, że w czytelnikach lub słuchaczach obudzi ona podejrzenie, iż osoba używająca jej nie zna starszej i ogólnie przyjętej formy medialny.
Mirosław Bańko