medialny

Spotkałam się z użyciem słowa medialny w znaczeniu 'przystojny, ładny' (np. „Ma Pan/Pani medialną twarz”), 'dobrze sprzedający się, zaradny w życiu' (np. „Jest Pan osobą medialną”). Czy takie użycie przymiotnika medialny jest efektem mody, czy można uznać je za poprawne?
Dziękuję za odpowiedź.
Sądzę, że moda i poprawność się nie wykluczają. Są ludzie, którzy będą zawsze iść wbrew modzie, ale to nie znaczy, że tylko oni wiedzą, co jest poprawne.
Słowo medialny ma kilka znaczeń, bo dotyczy nie tylko mediów, ale i medium (spirytystycznego). Znaczenie, o które Pani chodzi, uległo pewnej ewolucji. Wyrażamy je już nie tylko formułą 'dotyczący mediów, związany z mediami', ale 'właściwy mediom, typowy dla mediów'. Możemy np. mówić o medialnych politykach (znanych z mediów), a także o medialnych językoznawcach. Nie widzę w tym nic złego. Nie razi mnie też medialna twarz, która przywodzi na myśl wcześniej używane określenia typu mieć telewizjną urodę, telewizyjny uśmiech albo radiowy głos.
Mirosław Bańko