mediateka i medioteka

Która z tych dwóch form jest poprawna: mediateka czy medioteka?
Medioteka jest zbudowana analogicznie do płytoteki, taśmoteki, dyskoteki i to jest jej niezaprzeczalną zaletą. Jak pokazuje internetowe Archiwum Gazety Wyborczej forma ta jest jednak rzadsza od mediateki. Tylko mediatekę znajdzie Pan w najnowszym Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN. Szkoda, że przeoczyliśmy formę rzadszą – powinny być zanotowane obie.
Mirosław Bańko