medycyna czy nauki medyczne?

Czy piszemy w tytułach przed nazwiskiem prof. dr hab. n. med., czy tylko prof. dr hab. med.? A więc medycyny czy nauk medycznych? Od czego to zależy?
W praktyce stosowane są obie formy skrótu. Właściwsza wydaje się forma prof. dr hab. n. med., ponieważ jest ona zgodna z oficjalnym zapisem na dyplomie, mówiącym o nadaniu stopnia naukowego doktora lub doktora habilitowanego nauk medycznych, jak również o nadaniu tytułu naukowego profesora nauk medycznych.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski