mega-

Dzień dobry,
Korzystałam już kilkakrotnie z Państwa pomocy i jestem niezmiernie wdzięczna, że powstał taki portal. Moje dzisiejsze pytanie dotyczy przedrostka mega-. O ile wiem, powinno się go pisać łącznie z następującymi po nim rzeczownikami. A mimo to wciąż widzę: mega nagroda, mega sprawa itd. Proszę o rozwianie wątpliwości.
Joanna B.
Przykłady doraźnych użyć, jakie Pani cytuje, mogą istotnie budzić wątpliwości. Ale przypomnijmy sobie przykłady starsze, już ustabilizowane: megabajt, megaherc, megawat, megasam. Niech ich łączna pisownia będzie dla nas wskazówką, że także np. meganagroda powinna być pisana łącznie.
Mirosław Bańko