„męska prostytutka”

Szanowni Państwo,

Jak powinno brzmieć tłumaczenie wyrażenia angielskiego: „young (male) homosexual prostitute"? Czy (1) „młody prostytutka homoseksualny” czy (2) „młoda prostytutka homoseksualna”, czy też trzeba opisowo, np. (3) „prostytuujący się młody homoseksualista"?

Z poważaniem

Jacek Lewinson

Wersja (1) jest nie do przyjęcia ze względów gramatycznych, wersja (2) zostanie z pewnością odebrana jako odnosząca się do kobiety, pozostaje więc wersja (3).

Porada opublikowana: 17.05.2001

Mirosław Bańko

    Osoby tzw.: „prostytuujące się” nie używają i nie lubią wspomnianego określenia, za to wolą używać sformułowania „osoba pracująca seksulanie” co odpowiadając na pytanie przekładałoby się na „homoseksualnego mężczyznę pracującego seksualnie”.

    Majura Kiczłicz