metys

Jak nazywa się potomek przedstawicicli rasy białej i rasy żółtej?
Wydawałoby się, że obok słów metys i mulat powinno się znaleźć trzecie słowo – to, o które Pan pyta. Jednak metys to nie tylko dziecko urodzone ze związku białego mężczyzny z Indianką lub białej kobiety z Indianinem. Tym samym słowem nazywa się też potomka przedstawicieli dowolnych dwóch różnych ras.
Mirosław Bańko