miała czy ma?

Jakiego czasu powinniśmy użyć w zdaniu: „Jego pierwsza miłość miała (ma) na imię Ania”? Z jednej strony Ania nadal żyje i nadal ma to samo imię, ale z drugiej strony sytuacja, o której mowa, miała miejsce kiedyś.
Dziękuję za odpowiedź.
Zdanie z formą miała wydaje mi się naturalniejsze, i to niezaleznie od tego, czy Ania żyje, czy nie. Wybór zależy m.in. od tego, czy mówimy o zdarzeniach minionych, czy o sytuacji obecnej.
Mirosław Bańko, PWN