miejsce dla się

Droga Redakcjo,
proszę o rozstrzygnięcie, która z poniższych lokalizacji zaimka zwrotnego jest poprawna, względnie bardziej poprawna, a w ostateczności przynajmniej preferowana:
1) Obywatel UE może swobodnie osiedlać SIĘ i przemieszczać w ramach Wspólnoty.
2) Obywatel UE może swobodnie osiedlać i przemieszczać SIĘ w ramach Wspólnoty.
3) Obywatel UE może swobodnie osiedlać SIĘ i przemieszczać SIĘ w ramach Wspólnoty?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Z wymienionych zdań najlepsze jest drugie. Istnieje też inna, równie dobra wersja, nie wymieniona w pytaniu:
4. Obywatel UE może swobodnie SIĘ osiedlać i przemieszczać w ramach Wspólnoty.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski