miejsce okolicznika w zdaniu

Szanowny Panie,
Interesuje mnie umiejscowienie okolicznika czasu w zdaniu. Czy tak jak w przypadku okolicznika częstotliwości starać się umiejscawiać go tuż przed orzeczeniem? Które z poniższych zdań jest (bardziej) poprawne?
Ujawnili, na jakie konsole trafi gra w dalszej przyszłości.
Ujawnili, na jakie konsole w dalszej przyszłości trafi gra.

Kłaniam się,
RM
Ogólna kwestia umiejscowienia okolicznika w zdaniu jest dość obszerna, jeżeli jednak chodzi o podane przykłady, to odpowiedź jest prosta: należy wybrać pierwszy z nich, gdyż w drugim słowo gra stoi w tzw. pozycji rematycznej, przeznaczonej dla nowej informacji, podczas gdy gra jest tu tematem wypowiedzi, a nie rematem. Proszę też rozważyć, czy pierwszy przykład nie brzmiałby bardziej naturalnie w szyku: „Ujawnili, na jakie konsole gra trafi w dalszej przyszłości”, tzn. bez inwersji podmiotu i orzeczenia w zdaniu podrzędnym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski