mieszkańcy Boki Kotorskiej

Jak poprawnie nazwać mieszkańców Boki KotorskiejBokajczycy, Bokejczycy czy Bokijczycy?
Bierzemy temat nazwy podstawowej, czyli Bok-, i dodajemy przyrostek –anin (przymiotnik występujący po rzeczowniku pomijamy). Otrzymujemy formę boczanin (forma żeńska boczanka, zbiorowa boczanie), bo przyrostek ten wywołuje oboczność, por. Sanoksanoczanie. Forma taka jak bokijczycy jest raczej niefortunna, bo kojarzy się raczej z mieszkańcami jakiegoś egzotycznego miasta.
Nazwy mieszkańców miast i wsi zapisujemy małymi literami.
Jan Grzenia