mieszkańcy Dirigentu i Norbanku

Witam.
Akcja książki, którą redaguję, częściowo się dzieje na dwóch planetach. Jedna nazywa się Dirigent, a druga Norbank. Jak poprawnie nazwać mieszkańców owych planet? A jak będą brzmieć przymiotniki utworzone od nazw planet?
Pozdrawiam Bogna
Chcąc nazwać mieszkańców planet, możemy użyć przyrostków -anin lub -czyk. Po zastosowaniu pierwszego otrzymamy formy Dirigencianin, Norbanczanin, których zapewne wolałaby pani uniknąć. Z drugim przyrostkiem idzie lepiej, ale trzeba dodać dodatkowy element łączący go z podstawą, wskutek czego powstają wyrazy Dirigentyjczyk, Norbankijczyk. Wierząc, że i na tych planetach istnieje płeć żeńska, podpowiadam, że podanym wyrazom odpowiadać mogłyby formy żeńskie Dirigentyjka, Norbankijka. W związku z tym przymiotnikom najlepiej nadać formy dirigentyjski, norbankijski.
Jeśli jednak wyrazy te uzna pani za niedobre – trudno, trzeba poprzestać na formach złożonych: mieszkaniec (mieszkanka) Dirigentu (Norbanku).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski