mieszkaniec Omdurmanu

Dzień dobry,
proszę o informację, jak będzie brzmiała nazwa mieszkańca miasta Omdurman? Omdurmanin czy Omdurmańczyk? A może obie formy są poprawne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zaakceptować można obie formy wymienione w pytaniu: i Omdurmanin, i Omdurmańczyk, gdyż obie zostały utworzone zgodnie z regułami polszczyzny. Lepiej jednak używać drugiej, bo przyrostek -czyk występuje praktycznie tylko z nazwami obcymi, nazwa Omdurmańczyk będzie więc czytelniejsza.
Jan Grzenia