mikro-SIM

Nowy typ kart SIM to karty mikro-SIM. Właśnie, czy pisownia mikro-SIM jest poprawna? A jak należy to słowo odmieniać (także jako samodzielny rzeczownik)? Mikro-SIM-ie?
Można pisać mikro-SIM – z dywizem, bo przed wielką literą (przed małą literą pisalibyśmy łącznie, jak mikroprocesor). Można także odmieniać, np. mikro-SIM-u, mikro-SIM-ie. Wprawdzie WSO PWN informuje, że SIM to słowo nieodmienne, ale przecież rzeczownikowy wzór odmiany nasuwa się w oczywisty sposób, por. RAM, RAM-u, RAM-ie – słowo, które WSO pozwala odmieniać lub pozostawiać nie odmienione.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski