mini i mini-

Czy osobna pisownia wyrazu mini morris jest poprawna, skoro minivan czy minisamochód pisze się łącznie (według najnowszego słownika ortograficznego)? Dotyczy to również wszystkich przypadków cząstki mini przed wyrazem.
Brytyjska firma Morris produkowała model Mini od 1959 do 2000 roku, a gdyby chodziło nam o ten samochód, należałoby powiedzieć „Jeździłem morrisem mini”. Dziś istnieje marka MINI (nazwa zapisywana wersalikami), ale nie produkuje modelu Morris. Mimo to wyrażenie mini morris, jak zaobserwowałem, może odnosić się i do współczesnego, i do dawnego samochodu. Nie jest ono ścisłe, ale w języku potocznym nie stanowi to problemu, bo o znaczeniu rozstrzyga zwykle kontekst.
W języku polskim mamy też zapożyczony przedrostek mini-, który zapisujemy łącznie z odpowiednim wyrazem, np. minispódniczka, minisamochód. Należy odróżniać przedrostek mini- od przymiotnika mini, np. sukienka mini, pokój mini, który z reguły występuje po rzeczowniku.
W takim razie możemy pisać minimorris, jeśli chcemy utworzyć wyraz nazywający mały samochód tej firmy (nie wiem tylko, czy to jest potrzebne, skoro nie produkowała ona aut dużych). Samochód ten jednak, nawet w publikacjach motoryzacyjnych, nazywany jest często mini morrisem. To nazwa nieformalna, w której przestawiono składniki, ale poza tekstami urzędowymi (np. umowami kupna-sprzedaży) nie stanowi to problemu.
Jan Grzenia