mini skate park

Dzień dobry,
Chciałabym zapytać o pisownię wyrażenia mini skate park. Skate park, wg źródeł, z których korzystałam, piszemy oddzielnie, natomiast mam problem z przedrostkiem mini – razem czy oddzialnie z wyrazem skate?
Jeśli mogę, to bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Pozdrawiam
Agnieszka Chwiłka-Florek
Cząstkę mini w polszczyźnie słowniki ortograficzne każą nam pisać łącznie, np. minispódniczka. Problem tkwi w tym, że po pierwsze jest to reguła słabo przestrzegana (w katalogach bibliotecznych jest sporo książek, które w tytule mają Mini słownik…, a nie Minisłownik…), po drugie zaś dotyczy wyrazów przyswojonych, a skate park z ledwością można by do takich zaliczyć na podstawie tego, że się daje po polsku odmieniać: skate parku itd. Zresztą, jak widać, odmiana ta dotyczy drugiego członu, a nie pierwszego, z którym należałoby (?) połączyć cząstkę mini. Wszystko to sprawia, że przychylam się do sugestii, aby pisać mini skate park, jak po angielsku, a na ewentualną pisownię łączną poczekać do chwili, gdy skate park stanie się u nas skejtparkiem.
Mirosław Bańko