minister

Interesuje mnie forma wyrazu minister w zdaniu:
Przepisy bhp […] znajdziecie w rozporządzeniu Ministrów Pracy i Opieki Społecznej, Przemysłu Ciężkiego, Przemysłu Lekkiego, Przemysłu Rolnego i Spożywczego, Żeglugi, Budownictwa oraz Zdrowia.

Czy prawidłowa jest tu forma liczby mnogiej (tak jak w zapisie), czy może jednak liczba pojedyncza (bo każdy z wymienionych ministrów jest tylko jeden), a może w ogóle powinien być powtórzony wyraz minister?
Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję za otrzymane do tej pory.
Jeśli ministrów jest więcej, można po słowie Ministrów postawić dwukropek. Wtedy każda z wyliczonych nazw ministerstw odnajdzie swojego ministra w tym słowie, co stoi przed znakiem dwukropka. Nie byłoby to jednak szczególnie eleganckie. Myślę, że nie szlachetna troska o papier, lecz wygodnictwo sprawiło, że nie pojawiło sie tu naturalne i taktowne powtarzanie słowa Ministra. Ja jestem stanowczo za powtarzaniem – tym bardziej że stosowną tu pełną nazwą instytucji (jednoosobowej, co prawda) jest właśnie np. Minister Pracy i Opieki Społecznej, Minister Budownictwa. A poza tym: nie „znajdziecie”, lecz „znajdą Państwo”!
Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk, prof., Uniwersytet Warszawski