mistrzostwa

Jak należy napisać: MŚ w Piłce Nożnej czy może MŚ w piłce nożnej? Z góry bardzo dziękuję.
To zależy od treści odpowiedniego zdania. Wielkie litery powinny wystąpić w wyrażeniach odnoszących się do konkretnych zawodów sportowych, gdy podajemy ich pełną nazwę, toteż napiszemy np. XVI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W pozostałych wypadkach piszemy małymi literami, np. „Za parę lat znowu odbędą się mistrzostwa świata (lub ) w piłce nożnej”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski