mizogamia i mizoginia

Witam. Nie mogę sobie przypomnieć wyrazów, które oznaczają 'niechęć do małżeństwa' i 'niechęć do kobiet w ogóle'. Czy mógłbym prosić o podpowiedź? Czy istnieje jakiś sposób – prócz oczywiście zadania pytania osobie o dużej wiedzy w tej dziedzinie – odszukania tego typu wyrażeń samodzielnie, tylko na podstawie znajomości ich potocznej definicji?
Z góry dziękuję za pomoc.
– Robert
Poszukiwane słowa to mizogamia i mizoginia. Jeśli chcemy znaleźć jakiś wyraz na podstawie jego definicji, to pomocne mogą być słowniki komputerowe, które pozwalają szukać haseł według dowolnych wyrazów zawartych w ich opisie. Sam niejednokrotnie w ten sposób korzystałem z Komputerowego słownika języka polskiego PWN (ostatnie wydanie z 1998). Ponieważ „umie” on odmieniać wyrazy polskie, więc poszukiwania prowadzone np. według słowa pies przynoszą w rezultacie rozległe „psie” słownictwo: aport, aportować i wiele, wiele innych.
Mirosław Bańko