mniemanie

Jakie można mieć o sobie mniemanie: wysokie lub niskie czy dobre albo złe?
Mniemanie (zwykle o sobie) bywa wysokie lub dobre – oba przymiotniki są równie często używane w tym kontekście. Dużo rzadziej mniemanie jest niskie lub złe. Nie oznacza to jednak, że takie połączenia wyrazowe są wadliwe. Widać tylko, że ludzie wolą o sobie myśleć dobrze niż źle.
Mirosław Bańko