mobikieta

Czy istnieje takie pojęcie jak mobikieta, analogicznie do netykieta, czyli etykieta dla urządzeń mobilnych?

Pojęcie istnieje, można nawet natrafić na jego definicje, np. „Mobiquette refers to certain guidelines that individuals need to adhere to while using the hand phone at the workplace” (https://www.managementstudyguide.com/mobile-phone-etiquettes.htm?utm_content=cmp-true). Polska nazwa mobikieta jest prawdopodobnie adaptacją wyżej wymienionej nazwy angielskiej.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski