modowy

Czy istnieje w jezyku polskim przymiotnik modowy, utworzony od rzeczownika moda?
Dziękuję.
Już chciałem odpowiedzieć, że nie, ale w Korpusie Języka Polskiego znalazłem – ku swemu zaskoczeniu – kilkanaście cytatów, głównie z prasy. Najstarszy z nich pochodzi z 1969 r., co znaczy, że słowo to wcale nie jest tak nowe, jak mogłoby się wydawać. Upowszechnia się jednak powoli, o czym świadczą nasze wątpliwości.
Mirosław Bańko