modułowy, modularny

Budujemy w pracy skomplikowany system informatyczny składający się z wielu modułów (sprzętowych i programowych). Czy prawidłowe jest dla niego określenie: system modularny? Czy system modułowy?
Oba przymiotniki są w użyciu i każdy z nich może być określeniem słowa system. Proponujemy jednak nazwę system modułowy, gdyż jest ona częściej spotykana.
Mirosław Bańko