motywacja

Szanowni Państwo,
Czy poprawne jest sformułowanie: „szeroki zakres motywacji podróży turystycznych”? Zastanawiam się, czy słowa motywacja mozna używać bez przyimka w tym kontekście.
Z góry dziękuję za pomoc
Anna K.
Powiedziałbym prościej: „różne powody podejmowania podróży turystycznych”. Słowo motywacja może się łączyć bez przyimka z nazwami różnych działań, więc przytoczone przez Panią sformułowanie jest gramatycznie poprawne. Pomimo to jest niezrozumiałe i – przepraszam za tę ocenę – trochę dęte: za dużo w nim modnych i nadużywanych wyrazów (zwłaszcza ten szeroki zakres w zestawieniu z obcą motywacją robi złe wrażenie).
Mirosław Bańko