motywator

Witam!
Niedawno ktoś zwrócił mi uwagę, że użyłam słowa motywator. Rzekomo jest to moja „radosna słowotwórczość”. Czy używanie tego słowa jest niepoprawne?
Słowo motywator jest poprawnie zbudowane – analogicznie jak aktywator od aktywować – ale chyba mało znane. W większości słowników nieobecne, niebyt częste też w tekstach. Czy potrzebne? W pewnej książce tak objaśnia się astrologiczne znaczenie symbolu: „PŁOMIEŃ – iskra życia, jaka tli się w każdej żywej istocie; namiętność lub inne emocje, będące motywatorem do pewnych działań; życie”. Na miejscu autorów napisałbym raczej: „będące bodźcem (albo impulsem) do pewnych działań”.
Mirosław Bańko, PWN