mowa i pismo

Czy to, co jest dopuszczalne w mowie potocznej, jest takim w formie pisanej, jeśli ta jest luźna? Mam na myśli forum internetowe o tematyce satyrycznej, gdzie nikomu do głowy by nie przyszło, aby pisać językiem formalnym.
Zarówno tekst mówiony, jak i pisany może być oficjalny albo nieoficjalny. Dialogi powieściowe, kwestie w utworze scenicznym, dowcipy (czyli „kawały”), blogi, czaty internetowe – to tylko niektóre przykłady użycia języka potocznego w formie pisanej. Ogólna odpowiedź na zadane przez Pana pytanie brzmi zatem: „tak”. O szczegółach trzeba by porozmawiać na konkretnych przykładach.
Mirosław Bańko, PWN