mowa rozwiązana

Kochana Poradnio,
w jednej z piosenek łódzkiego zespołu Coma znajduje się taki oto cytat:
Dopiero teraz wiem jak nisko upada
Kto nie wypełnił swego czasu w pokorze.
Oto dlaczego tak się obawiam
Że za minutę trzeba
Będzie wstawać i żyć.

Gdyby potraktować cytat ten bez podziału na wersy jako dwa odrębne zdania, to czy przed słowami jak i kto (pierwsze zdanie) oraz dlaczego (drugie zdanie) powinny znajdować się przecinki? Pomijam oczywisty przecinek przed że w drugim zdaniu.
Czytelnik
Jeszcze nikt do nas nie zwracał się słowami „Kochana Poradnio”. Sprawdziłem, że ciąg -kocha- występuje w archiwum poradni 135 razy, ale zawsze w innych uwikłaniach. Czuję się wzruszony.
Odwdzięczę się wyznaniem, że bardzo podoba mi się pomysł przetworzenia mowy wiązanej (czyli wiersza) na – by tak rzec – mowę rozwiązaną. Sklejamy wersy, zamieniamy wielkie litery na małe, dostawiamy znaki interpunkcyjne – świetne ćwiczenie z interpunkcji. W wypadku piosenki zespołu Coma wynik jest taki:
Dopiero teraz wiem, jak nisko upada, kto nie wypełnił swego czasu w pokorze. Oto dlaczego tak się obawiam, że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski