myślnik jako znak elipsy

Dzień dobry,
czy kiedy omijamy czasownik w zdaniu, na przykład: „Ja pójdę do domu, ty (pójdziesz) do sklepu, a ona (pójdzie) do parku”, powinniśmy go zastąpić jakimś znakiem interpunkcyjnym? Jeśli tak, to czy można go zastąpić czymś innym niż myślnikiem, by w uniknąć konfuzji w wypadku dialogu:
– Czego szukaliście?
– Ja długiego i cieplutkiego szalika – powiedziała żyrafa.
– Ja podków – powiedział koń.
– A ja okularów – powiedziała żaba.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Katarzyna
W przytoczonym dialogu myślniki występują tylko w jednej funkcji, o „konfuzji” można by mówić, gdyby tekst brzmiał nieco inaczej:
– Czego szukaliście?
– Ja szukałam długiego i cieplutkiego szalika – powiedziała żyrafa.
– Ja – podków – powiedział koń.
– A ja – okularów – powiedziała żaba.

Jeśli takie nagromadzenie myślników, z których jedne pełną inną funkcję od drugich, ocenia Pani jako niekorzystne, to można po prostu pominąć myślnik stojący w miejscu opuszczonego czasownika, co da taki efekt jak jest w Pani dialogu.
Ogólnie biorąc, myślnik może być znakiem elipsy, czyli pominięcia składnika zdania, ale nie musi. Pominięty składnik może nie zostawić żadnego śladu po sobie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski