myślnik jako znak opuszczenia

Czy prawidłowy jest zapis: „Ania dostała dzisiaj piątkę, a Marta – czwórkę”? Chodzi mi o myślnik w tym zdaniu – czy można nim zastąpić czasownik, żeby go nie powtarzać? A może lepiej byłoby bez myślnika?
Można to zdanie zapisać z myślnikiem, ale można i bez myślnika. Myślnik jest tu znakiem elipsy, czyli opuszczenia składnika zdania. Myślnik każe też zawiesić na chwilę głos. Jeśli zależy nam na zaznaczeniu elipsy lub chcemy, aby czytający zatrzymał się na chwilę, postawmy myślnik.
Mirosław Bańko, PWN