n.p.m. i p.p.m.

Prosiłabym o uzasadnienie pisowni skrótu nad poziomem morzan.p.m. Zgodnie z zasadą pisowni skrótów nazw wielowyrazowych kropka powinna znaleźć się na końcu. Dziękuję.
Pisownię skrótów n.p.m. 'nad poziomem morza' i p.p.m. 'pod poziomem morza' warto zapamiętać, gdyż stanowią one wyjątki od ogólnej zasady, ilustrowanej takimi przykładami, jak cdn., tzw. czy np. Jeszcze większy wyjątek stanowią skróty od nazw, w których drugi człon lub jeden z następnych zaczyna się od samogłoski – wówczas pełny skrót ma kropkę po skrócie każdego słowa: m.in. 'między innymi', p.o. 'pełniący obowiązki' i in.
Mirosław Bańko, PWN