na Korczak

Dzień dobry! Mam problem: jeśli ulica nosi nazwę Korczak, to dokąd się przeprowadzam – na Korczaka czy na Korczak? Zaznaczam, że nazwa ulicy jest w mianowniku, czyli ul. Korczak. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Tego rodzaju nazwy ulic, np. Foksal, Widok, są na ogół nieodmienne, powiemy zwykle: „Mieszkam na Foksal (Widok)” (jako potoczne warianty akceptuje się też formy na Foksalu, Widoku). Jeśli poprzedzimy je wyrazem ulica, w każdym wypadku będą nieodmienne.
Podana nazwa wymaga użycia formy nieodmiennej, jako jedynej, powiemy więc np.: „Przeprowadzam się na Korczak”, „Mieszkam na Korczak”, bo na Korczaka znaczyłoby ‘na ulicę (ulicy) Janusza Korczaka’.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski