na (całe) szczęście

Witam,
chciałam zapytać o poprawność zwrotu na całe szczęście. Zawsze wydawało mi się, że należy używać zwrotu na szczęście lub całe szczęście, a nie łączyć je w jeden. Spotkałam się z takim wystąpieniem ostatnio w jednej z książek, dlatego zaczynam mieć wątplwości. Czy można uzywać tego połączenia?
Pozdrawiam,
Agata Marszal
Może na całe szczęście jest nadmiarowe, może jest kontaminacją i samo na szczęście wystarczy. Ale na całe szczęście jest bardzo rozpowszechnione, w Korpusie Języka Polskiego PWN mamy ponad 50 wystąpień, głównie w prasie i literaturze współczesnej, m.in. u Szklarskiego (Tomek w krainie kangurów), u Kisielewskiego (Abecadło Kisiela), u Lema (Cyberiada), u Kuśniewicza (Lekcja martwego języka). W tej sytuacji wzbraniałbym się przed potępiającym wyrokiem.
Mirosław Bańko, PWN