na komputerze czy w komputerze?

Dzień dobry, czy poprawne będzie wyrażenie zrobić coś w komputerze, czy raczej powinno się powiedzieć zrobić coś na komputerze? Pozdrawiam.
To zależy, co chciałaby Pani zrobić. Jeśli zrobić znaczy np. 'wymienić jakąś część', to w komputerze, a jeśli 'napisać tekst', to na komputerze, podobnie jak na maszynie (do pisania). Zob. też hasło komputer w Małym słowniku wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko, PWN