na którego drodze

Szanowni Państwo!
Czy sformułowanie na drodze którego w poniższym zdaniu jest poprawne, czy też powinno być zastąpione na którego drodze. „Warto zwrócić uwagę na produktywność w naszym języku tego procesu słowotwórczego, na drodze którego powstał rzeczownik”. Mnie wydaje się, że jest ono poprawne.
Serdecznie pozdrawiam
Zbigniew Sepioł
Problemem jest miejsce zaimka który w zdaniu podrzędnym. Zwykle stawiamy go na pierwszym miejscu w zdaniu, poprzedzając ewentualnie przyimkiem, np. „Jest to człowiek, pod którego wpływem wiele się nauczyłem”. Zaimek ten możemy umieścić po niektórych wyrażeniach przyimkowych, ale jest ich niewiele, m.in.: w braku, na mocy, na podstawie, za pomocą, w razie.
W związku z tym najlepiej napisać: „Warto zwrócić uwagę na produktywność w naszym języku tego procesu słowotwórczego, na którego drodze powstał rzeczownik”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski