na kwotę i za kwotę

Czy można zrobić zakupy na kwotę? Wydaje mi się, że na kwotę zakupów można jedynie dokonać, natomiast zrobić można zakupy tylko za kwotę. Proszę o wyjaśnienie. Dziękuję.
Zakupy można zrobić i można ich dokonać – efekt jest ten sam, ale to drugie brzmi oficjalniej. Kwota też jest słowem dość oficjalnym, urzędowym, więc w towarzystwie czasownika dokonać jest jej lepiej, co nie znaczy, że towarzystwo czasownika zrobić byłoby dla niej nieodpowiednie. Wszystko to jednak nie ma związku z wyborem między wyrażeniem na kwotę a za kwotę, oba wyrażenia są bowiem jednakowo poprawne i w przy obu czasownikach właściwe. Możemy zatem dokonać zakupów za kwotę 1000 zł lub na kwotę 1000 zł. I możemy też zrobić zakupy za kwotę 1000 zł albo na kwotę 1000 zł, choć prościej byłoby powiedzieć, że zrobiliśmy zakupy za 1000 zł, i już.
Mirosław Bańko, PWN