na planecie Ziemia

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, która z podanych form jest poprawna: „Mieszkamy na planecie Ziemia” czy „Mieszkamy na planecie Ziemi”. Wiem, że łatwiej jest rzec po prostu, że mieszkamy na Ziemi, ale gdy trzeba właśnie użyć tej formy…
Pozdrawiam serdeczne,
Dorota Reczyńska
Zasadniczo obie formy są dopuszczalne i obie znajdują oparcie w przykładach analogicznych, np. na stacji Koluszki, ale na rzece Wiśle. W zwyczaju językowym przeważa jednak konstrukcja na planecie Ziemia.
Mirosław Bańko