na przedpokoju?

Witam,
chciałabym zapytać, czy prawidłowe jest wyrażenie położyć coś na przedpokoju bądź iść na przedpokój zamiast położyć / postawić coś w przedpokoju bądź iść do przedpokoju. Czy przedpokój traktowany jest jak pokój, czy też powyższe sformułowania także mogą być stosowane?
Jest to odwieczny spór między mną a moim mężczyzną, który to formę na przedpokój traktuje jako poprawną.
Pozdrawiam,
Paulina
Jeśli mają Państwo przedpokój wielkości sali gimnastycznej, to forma na przedpokoju może dałaby się obronić. W zasadzie jednak nawet bardzo duży przedpokój wymaga koło siebie przyimka w, a nie na.
Mirosław Bańko, PWN