na rogu Kruczej i Żurawiej

Szanowni Państwo,
W pracy zastanawialiśmy się ostatni, czy ul. Żurawia w centrum Warszawy jest nazwą przymiotnikową (przy ul. Żurawiej), czy rzeczownikową (przy ul. Żurawia). W mediach usłyszeć można obie formy w użyciu, ja jednak skłaniam się do przymiotnikowej (obok jest Krucza). Jak jest więc w tym konkretnym przypadku?
Nigdy nie słyszałem, aby ktoś mówił o ulicy Żurawia. Podobnie jak Krucza i Wilcza, zresztą przebiegające niedaleko, ulica Żurawia odmienia się przymiotnikowo. Internetowa Warszawikia – encyklopedia wiedzy o Warszawie – informuje, że nazwa ulicy pochodzi od płynącego tu dawniej potoku Żurawka. Do drukowanych varsavianów nie mam teraz dostępu, mam za to nadzieję, że są zgodne z Warszawikią pod tym względem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski