na skutek i wskutek

Witam. Która z form jest poprawna bądź też uznawana za bardziej wzorcową: na skutek czy na wskutek? Dziękuję i pozdrawiam.
Poprawne formy to na skutek i wskutek. Z ich skrzyżowania powstało błędne na wskutek. Bez żalu można tę błędną formę wpisać na listę językowych prohibitów, gdyż synonimów mamy tu pod dostatkiem – prócz wyżej wymienionych też skutkiem, w efekcie, w konsekwencji, w rezultacie, w wyniku, w następstwie.
Mirosław Bańko, PWN