na świadectwo czy na świadectwie?

Czy piszemy: „Temat projektu realizowanego przez ucznia jest wpisany na świadectwo” czy „…na świadectwie ukończenia szkoły”?
Najlepiej: „Temat (…) jest zapisany na świadectwie ukończenia szkoły”. Można wpisać coś do czegoś lub w coś, jeśli miejsce wpisania wyobrażamy sobie jako rodzaj pojemnika, np. wpisać liczby do tabeli albo wpisać oceny we właściwe rubryki. W Pani przykładzie jest inaczej. Proszę też zwrócić uwagę, że dla konsekwencji zamiast czasownika wpisać radzę użyć czasownika zapisać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski